2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Angļu valodas konferences Alūksnē un Smiltenē

1.martā Smiltenes vidusskolas 12.klases skolēni Kate Kadiķe, Lienīte Daibe, Agnese Puriņa un Kārlis Ots kopā ar Smiltenes novada angļu valodas skolotāju metodiskās apvienības vadītāju Gundegu Upenieci un angļu valodas skolotāju Elitu Babru devās uz Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju, kur jaunieši piedalījās angļu valodas konferencē “Sociālo stereotipu ietekme uz mūsdienu vērtību sistēmu”.

Pasākumā darbus prezentēja 12.klašu skolēni, kuri angļu valodu apgūst augstākajā mācību satura apguves līmenī.

Kārlis Ots auditoriju sajūsmināja ar pētījumu par krietno kareivi Šveiku vēsturiskā aspektā, velkot paralēles ar mūsdienu totalitāro režīmu iezīmēm.

Kate Kadiķe bija sagatavojusi rūpīgu un aizraujošu pētījumu par Ērika Marijas Remarka romānu “Rietumu frontē bez pārmaiņām”, salīdzinot rakstnieka darbā atspoguļoto cilvēku izjūtas ar Ukrainas brīvības cīnītāju pārdzīvoto.

Dziļu pārdomu vērts bija arī Lienītes Daibes pētījums par harakiri (samuraja pašnāvības veids, uzšķēržot vēdera dobumu) Japānā un dramatisko pašnāvību skaitu mūsdienās.

Agnese Puriņa klātesošos rosināja aizdomāties par tulkojumu kvalitāti un tās ietekmi uz daiļdarba turpmāko ceļu pie lasītāja.

Savukārt skolotājas izmantoja pieredzes apmaiņas iespēju ar Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolotājiem.

Šodien angļu valodas konference notika Smiltenes vidusskolā. Darbu temati visdažādākie, jo darbs tā pa īstam var aizraut tikai tad, ja tas, ko pēta, patiesi interesē. Pasākumā kā skatītāji piedalījās arī 10.un 11.klašu skolēni.

Paldies jauniešiem, kuri 1.martā godam pārstāvēja skolu Alūksnē! Bija tik patīkami dzirdēt pozitīvas atsauksmes gan par interesantajiem pētījumiem, vērtīgajām atziņām, skolēnu plašo redzesloku un izcilo prasmi prezentēt.

Paldies arī visiem pētniekiem, kuri savus darbus prezentēja šodien Smiltenes vidusskolā!

Publiska uzstāšanās konferencē ir arī viens no centralizētā eksāmena piekļuves nosacījumiem.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Gundega Upeniece