2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Aizvadīts pirmais ceļojošais Smiltenes novada jauniešu festivāls “LĒCIENS”

2023. gada 16. septembrī Gaujienas muižas parkā norisinājās Smiltenes novada jauniešu festivāls “LĒCIENS”. To apmeklēja jaunieši, kuri dzīvo, mācās vai jūtas piederīgi Smiltenes novadam, lai pavadītu piedzīvojumu pilnu dienu. Festivālā brīvā gaisotnē bija iespēja piedalīties daudzveidīgās aktivitātēs, kā arī iepazīt vienam otru. To plānots iedibināt kā ikgadēju novada tradīciju.

“LĒCIENU” apmeklēja vairāk nekā 130 jaunieši un pavadīja to radošās un sportiskās aktivitātēs, izmēģinot “Orbitron” atrakciju, šaujot ar loku, balansējot uz balansa lentēm, orientējoties un iepazīstot Gaujienu, pildot erudīcijas QR spēli, veidojot draudzības rokassprādzes, glezniņas uz kompaktdiskiem, oriģināli apstrādājot t kreklus, piedaloties košākā festivāla tēla konkursā, piedzīvojot atpūtu hamokā jeb šūpuļtīklā vairākus metrus virs zemes, loterijās un citās aktivitātēs pārbaudot savu precizitāti, garšas noteikšanas spēju u.c. Pasākuma ietvaros bija organizēts arī volejbola turnīrs, kurā piedalījās 11 komandas no visa Smiltenes novada. Pēc piepildītas un košas dienas, vakara noslēgumā, visi pulcējās centrālajā laukumā, pie skatuves, uz brīvā mikrofona unikālajiem priekšnesumiem, veiksmīgāko dalībnieku apbalvošanu un ballīti DJ Deiviss pavadībā.

Pasākums organizēts ar sponsoru – “Very Berry”, “Kārumu fabrika”, Smiltenes kultūras centra kinozāle un “Brain Games” (tulk. “Prāta spēles”) – atbalstu. Pasākums veidots, lai ļautu Smiltenes novada jauniešiem savstarpēji iepazīties un mijiedarboties, kā parādīt, ka viņi ir liela vērtība, novada un Latvijas nākotne un ka viņi ir pelnījuši īpašus notikumus, kas veltīti tieši viņiem. Par jauniem kopīgiem piedzīvojumiem Smiltenes novadā, jo JAUNIEŠI VAR!

Aktivitātes finansētas no Smiltenes novada Izglītības pārvaldes budžeta līdzekļiem jaunatnes darba īstenošanai, jaunas tradīcijas ieviešanai, lai kopā sanāktu, iepazītos, sadraudzētos un saturīgi pavadītu brīvo laiku.

Aicinām sekot līdzi aktuālākajai informācijai par aktivitātēm jauniešiem Smiltenes novadā un apskatīt pasākumu norisi bilžu un video formātā, piesekojot Facebook “Smiltenes novada jaunieši” vai Instagram “smiltenes_jauniesi”.

 

Anete Esmeralda Aizupiete

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniece