2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Aizvadīta nometne “Darām kopā”

Nometne “Darām kopā” programmas “Atbalsts Ukrainas un Latvijas bērnu un jauniešu nometnēm” notika Gaujienā, 2023. gadā, no 14. līdz 18. augustam, 5 dienas. Tajā piedalījās 15 ukraiņu un 16 latviešu bērni no Smiltenes novada. Nometnes laikā tika sasniegti tās mērķi: nodrošināt atbalstu Ukrainas bērnu un jauniešu valsts valodas apguvei un pilnveidei, psihoemocionālajai labbūtībai, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem, pilnveidojot komunikācijas un sadarbības prasmes radošās un fiziskās aktivitātēs.

Dalībnieki kopā ar pedagogiem spēlēja dažādas spēles, pilnveidoja un izzināja latviešu valodu, caur dažādām aktivitātēm iepazina viens otru un ieguva jaunus draugus. Nometnes laikā dalībnieki piedalījās ekskursijā uz Rūjienas saldējuma ražotni, Beverīnas labirintiem, Jaulaicenes muzeju un Apes dabas taku, Gaujienas pili un muzeju, izzinot dažādas tradīcijas, vēsturi, iepazīstot Latvijas dabu. Piedzīvojumu trasīte, peldēšanās, mākslas nodarbības, mūzikas nodarbības, galda un sporta spēles – visas aktivitātes tika vērstas, lai bērni justos labi. Katrā dienā tika mācīti jauni vārdi un teikumi latviešu valodā,  notika draudzības spēles, kurās tika doti uzdevumi kā rezultātā viens par otru uzzināja arvien vairāk. Nometnes noslēgumā dalībnieki aizpildīja anketas un novērtēja nometni. Visinteresantākās lietas šķita ekskursijas, peldēšanās, mākslas darbnīcas, sports, mūzikas nodarbības, piedzīvojumu trasīte. Bērni ir iemācījušies labāk latviešu valodu, strādāt komandā, agri celties, jaunas spēles, peldēt, sportot un to, ka vajag būt izpalīdzīgiem. Visiem garšoja nometnes ēdiens, un ikviens vēlētos atgriezties nākamgad atkal.  Dalībnieki ieguva jaunus draugus un atvadoties sirsnīgi raudāja, jo bija jāšķiras.

Ilze Dāve

nometnes vadītāja