2024. gada 24. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Aicinām uz pieaugušo apmācības nodarbību “Iepazīsti savu bērnu”!

Smiltenes novada Izglītības pārvalde aicina uz pieaugušo apmācības nodarbību vecākiem, vecvecākiem un auklītēm. Šajā nodarbībā piedalīsies Izglītības pārvaldes speciāliste, logopēde, Ārija Baumane.

No bērna pirmās dienas vecāku runai jābūt uz zīdaini vērstai. Pieaugušajiem nepieciešams atcerēties, ka bērns runāt mācās atdarinot. Ļoti ieteicams dziedāt šūpuļdziesmas, lasīt pasakas. Valodas attīstīšanai ievērojama nozīme ir pasaku lasīšana, stāstīšana, pārrunāšana un atstāstīšana. Agrāk lielākā daļa bērnu prata stāstīt, bet tagad ir daudz bērnu, kuri pat skolā runā vienkāršos nepaplašinātos teikumos. Nepietiek ar to, ka tiek uzlikts disks ar pasaku, jo izpaliek runāšanas moments. Tikai klausoties – nav tiešā saskarsme ar valodu. Nekautrējieties dziedāt bērnam, jo viņš jau nevērtēs jūsu muzikālās prasmes. Bērns klausīsies skaņas. Kad bērns runā, pats sadzird savu pateikto skaņu. Ja bērnam  fonā ir citas skaņas (radio, televizors), tas var ietekmēt skaņas saklausīšanu negatīvi. Klausīšanās prasmi vislabāk attīstās dabiskā vidē. Tāpēc, esot mājās, ieteicams vienu vai divas stundas dienā būt klusumā. Ejot pastaigā, aicināt bērnu saklausīt dažādas skaņas neatkarīgi no bērna vecums (arī skolniekam).

Jāvērš arī uzmanība uz bērna roku sīkās muskulatūras nodarbināšanu, tas ietekmē runu. Tās ir dažādas pirkstiņspēles. Papīra plēšana, darbošanās ar pogām, u.c. sīkām lietām.

 

Pieaugušo apmācības nodarbības tēma “Iepazīsti savu bērnu”

Nodarbība notiks 16.06.2022. ZOOM platformā no plkst. 14.00 līdz 15.00.

Lūdzu, pieteikties uz nodarbību, rakstot  uz e-pastu [email protected]

 

Informāciju sagatavoja:

Gunta Grigore