2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Aicinām jauniešus un darba vadītājus iesaistīties projektā “Vidzemes inovāciju programma studentiem – VIPs”

Vidzemes Augstskola kopā ar sadarbības partneriem – Valmieras Attīstības aģentūru un Ventspils Augstskolu –  īsteno projektu “Vidzemes inovāciju programma studentiem -VIPs”.  VIPs mērķis  ieviest ilgtspējīgu atbalsta sistēmu, kas  veicinātu  un  stiprinātu savstarpējo sadarbību starp studentiem, nozari, kā arī pašvaldību.

VIPs ir atbalsta programma, kas darbojas Vidzemes Augstskolas paspārnē un sniedz iespēju individuāli vai komandā īstenot inovatīvas biznesa idejas vai izstrādāt risinājumu kādam no Latvijas uzņēmumu vai organizāciju dotajiem izaicinājumiem. Jaunieši, darbojoties programmā, saņem ikmēneša stipendiju 200-228 EUR apmērā, kā arī grantus idejas attīstībai un veiksmīgāko ideju vai risinājumu autoriem ir iespēja tikt pie vērtīgām naudas balvām. Atbilstoši programmai tiek piesaistīti darbu vadītāji, kuri par savu iesaisti saņem finansiālu atbalstu 490 EUR apmērā. 

Programma atvērta jebkuram studentam, vidusskolu pēdējo klašu skolēnam vai tehnikuma audzēknim, jo darbs pārsvarā plānots starpdisciplinārās komandās, kur katrs varēs atrast savu lomu. Šī iniciatīva ir lieliska iespēja dalībniekiem mācīties būt daudz drosmīgākiem, jaudīgākiem, trenēt uzņēmēja garu, domāt radoši un izkāpt ārpus komforta zonas. Saņemt naudas balvas 500 – 2000 EUR apmērā.

Lai šo mērķi sasniegtu, vēlamies aicināt studentus, skolēnus un audzēkņus piedalīties hakatonā “Iestartē VIPs!”, kas norisināsies 23., 24. septembrī, Vidzemes Augstskolā, Tērbatas ielā 10, Valmierā. Hakatona laikā jaunieši varēs saņemt VIPs komandas, ekspertu un izaicinājuma devēju atbalstu inovācijas pieteikuma sagatavošanā, izvēlēties tīkamāko izaicinājumu vai atrast domubiedrus biznesa idejas attīstīšanai.

Līdzšinējie rezultāti rāda, ka programmas ietvaros jaunieši gūst pieredzi, kas palīdz sagatavoties darba tirgum, tiek veidota veiksmīga sadarbība starp potenciālajiem darbiniekiem un darba devējiem. studentos ir potenciāls radīt aizvien jaunas biznesa idejas un inovatīvus risinājumus konkrētām uzņēmuma vai organizācijas vajadzībām!

 

Vēstules pielikumā esam pievienojuši VIPs programmas informatīvo plakātu un hakatona “Iestartē VIPs!”  pasākuma plakātus.

 

Saite uz VIPs mājas lapu – https://vips.va.lv/