2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Agnete Esmeralda Lauce konkursa “Vēsture ap mums” noslēguma pasākumā

Šogad skolēnu projekta darbu konkursā tēma bija “Aizmirstais vēstures un kultūras piemineklis”. Ojāra Vācieša pamtskolas 7.klases skolniece Agnete Esmeralda pētīja, kādas skolas ir bijušas Dārzciemā, jo pati dzīvo ēkā, kas kādreiz ir bijusi skola.

Konkursa noslēgums bija 13.jūnijā Prezidenta pilī, ko apmeklēja Agnete Esmeralda ar māsu Regīnu Aleksandru un vēstures skolotāju Līgu Bukovsku. Valsts prezidents Egils Levits pateicās skolēniem par vēstures liecību saglabāšanu, jo ar saviem darbiem liek atcerēties aizmirstas vietas un lietas. Konkursā tika iesūtīti ap 30 darbiem. Katrs dalībnieks un skolotājs, kurš sagatavoja skolēnus konkursam, saņēma pateicību no Vēstures un sociālo zinību skolotāju biedrības, kā arī no konkursa atbalstītājiem. Arī Agnete Esmeralda saņēma PATEICĪBU par savu pētījumu “Aizmirstās skolas Dārzciemā”.

Pasākuma laikā bija arī muzikālie priekšnesumi, kā arī konkursa organizatoru un atbalstītāju uzrunas. Pasākuma noslēgumā bija ekskluzīva iespēja skatīties Rīgu no Svētā Gara torņa, kur plīvo arī Latvijas un Valsts prezidenta karogi.

Vēstures skolotāja Līga Bukovska

Foto I.Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja, L.Bukovska