2022. gada 18. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Aerobikas festivāls “Tavs stāsts”

Ar mērķi popularizēt veselīgu dzīvesveidu, ļaut jauniešiem īstenot savas skaistākās idejas, iepazīt visus aerobikas veidus, saliedēt skolas kolektīvu un dot iespēju radošā gaisotnē parādīt kopīgi paveikto arī skatītājiem Smiltenes vidusskolā rīko aerobikas festivālu. Šoreiz – jau 19. šāda veida pasākums notika ar vadmotīvu “Tavs stāsts”.

Festivāls apvieno ne vien skolēnus, bet tajā notiekošajam aizrautīgi līdzi dzīvo arī ģimenes. Smiltenes pilsētas kultūras centra zāle bija piepildīta līdz pēdējai vietai. Ikviens gribēja redzēt, just līdzi savējiem, gūt pozitīvas emocijas, priecāties par priekšnesumiem, kurus vairākus mēnešus tik cītīgi gatavoja visi 7.- 12. klašu skolēni.
Pasākumu vadīja Latvijas Riteņbraukšanas federācijas preses sekretārs, Latvijas lielākā kalnu riteņbraukšanas maratona SEB MTB posma vadītājs, Smiltenes vidusskolas absolvents Toms Markss, kuram arī pašam ir savs stāsts par Smiltenes vidusskolas aerobikas festivālu.

Neatkārtojama pieredze

Pasākumu ar fragmentu no savas mīļākās grāmatas – Džanni Rodāri “Sīpoliņa piedzīvojumi” atklāja 6. d klases skolniece Jasmīna Pakalne, kura pagājušajā gadā kļuva par Vislatvijas skaļās lasīšanas čempioni. “Lai stāsts aizrautu klausītājus un uzrunātu ikviena sirdi, stāstītājam jābūt drošam un par sevi pārliecinātam. Viņam labi jāiejūtas galveno varoņu lomās un sižets jāpasniedz tik izteiksmīgi, lai nevienam nerastos ne mazākās šaubas – šis stāsts, tāpat kā laba grāmata, ir neatkārtojama pieredze un aizraujošs ceļojums,” uzskata Jasmīna.
Atsevišķa stāsta vērts ir arī tas, kā tapa katrs no aerobikas festivāla priekšnesumiem. Vidusskolēni, tāpat kā Sīpoliņš un viņa draugi, brīžiem iekūlās dažādos piedzīvojumos un starpgadījumos, bet vienmēr pārspēku guva krietnums un godīgums. Gatavošanās vienam no skolā gaidītākajiem pasākumiem notika ne vien skolas fizkultūras stundu laikā, bet arī brīvdienās un reizēm – pat naktī. Par jauniešu daudzo mēģinājumu gaitā izkopto  meistarību īpaši jāpateicas visiem klašu audzinātājiem un fizkultūras skolotājiem: Jurģim Jurkam un Zandai Beitikai.

Kopā mēs varam visu!

Kas tad veidoja Smiltenes vidusskolas aerobikas festivāla stāsta kodolu? –Vispirms jau paši jaunieši, viņu sapņi, savstarpējās attiecības, attieksme pret pasauli. Daudzi no viņiem neslēpa, ka ir īsti “zelta gabaliņi” un reizēm iet visādi… Meitenes pret zēniem un zēni – pret meitenēm. Un ir bijis arī tā, ka meitenes ir kā velni – prasīgas un temperamentīgas, bet puiši kā eņģelīši – miermīlīgi un atturīgi. Vairākums no tiem, kuriem šis ir pēdējais skolas gads, iemācījušies atrast kompromisu pieņemt citam citu, jo daudz skaistāka par nesaskaņām un strīdiem ir apziņa – kopā mēs varam visu! Savu skolu, tur iegūtos draugus un skolotājus šie jaunieši neaizmirsīs nekad! Daži savos priekšnesumos iztēlojās, kā būs, kad pēc vairākiem gadiem satiksies vidusskolas salidojumā.

No pludmales ballītēm līdz Pampu ciltij Āfrikā

Kā jau īsta festivālā, neiztikām arī bez intriģējošiem momentiem – kuras klases izcīnīs godpilnās pirmās vietas un kurš būs tas laimīgais, kas vinnēs traktoru ar piedziņu 4X4 un kausu?
Skatītāji kopā ar skolēniem izceļojās laikā, devās eksotiskos piedzīvojumos, tikās ar Pampu cilti Āfrikā, krita gūstā un, par laimi, atkal izkļuva brīvībā.
Netrūka arī romantisku stāstu ar salauztām sirdīm, pludmales ballītēm, īstu mīlestību, kāzām, medusmēnesi un rūpēm par mūsu valsts nākotni un demogrāfiskās situācijas uzlabošanu. Festivāla dalībnieki aicināja tautu audzēt kāpostus un mīlēt stārķus. Viņi ir par stiprām, lielām un laimīgām ģimenēm.
Kas tas būtu par skolas laika stāstu, ja kaut reizi neizskanētu: “Kad mēs augām, tad gan tā nebija…” Lai kā arī reizēm iet ikdienā, vidusskolēni, tikuši līdz 12.klasei,  labi apzinās, ka tieši mammai un tētim jāsaka vislielākais paldies par to, ka pusaudžiem tik raksturīgie “adatu, spuru un radziņu” asumi pamazām nogludinājušies un viņi kļūst pieauguši…

Uz festivālu atved ar policiju

Smiltenes vidusskolas jauniešu vecāki var būt droši – par viņu drošību, labo stāju un slavu nomodā stāv arī policijas pārstāvji. Ja “bastos” stundas un sašķobīs klases iespējas godam sevi parādīt aerobikas festivālā, atvedīs uz Smiltenes kultūras centru mašīnā ar ieslēgtam bākugunīm un likumsargu pavadībā nogādās līdz pašai skatuvei… Gadīties var visādi, bet galvenais jau – kļūdas izlabot un “vainīgie” to paveica godam. Skatītāju aplausi apliecināja, ka arī viņi ir piedevuši…

Šajā festivālā pirmoreiz…

 Šogad pirmoreiz aerobikas festivālā piedalījās arī septīto un astoto klašu skolēni. Viņi kavējās siltākajās bērnības atmiņās, dalījās aizraujošos un reizē līdz sirds dziļumiem aizkustinošos stāstos par draudzību, tikšanos, kas bijusi “ierakstīta zvaigznēs”, par vienotību, skolas laika priekiem, piedzīvojumiem, palaidnībām un bēdām, kā arī – skolēniem šobrīd tik aktuālajām “kendamām”. Reizē aicinot būt draudzīgiem, drosmīgiem, dzīvespriecīgiem, fiziski aktīviem, mērķtiecīgiem, veikliem un stipriem. Viņi visi zina – katrs var kādreiz pakrist, bet svarīgākais – atrast spēku, lai pieceltos!

Vērtē gan žūrija, gan skatītāji

Neviens konkurss nav iedomājams bez brīnišķīgās, bet reizē arī bargās žūrijas, kas vērtēja dalībnieku ritma izjūtu, kustību sinhronitāti, radošumu, priekšnesumu oriģinalitāti un daudzas citus būtiskus faktorus. Godpilnais uzdevums tika uzticēts ritma un kustību speciālistei, Palsmanes pagasta vidējās paaudzes deju kolektīva “Cīrulis” un skolēnu deju kolektīva “Mazais brālis vadītajai Aijai Zeibotei, fizioterapeitam, “Smiltenes Sarkanā krusta slimnīca” valdes priekšsēdētājs loceklim, Smiltenes ģimnāzijas (tagad – Smiltenes vidusskola) absolventam Didzim Lūkinam un pieredzes bagātajam skolas aerobikas festivālu dalībniekam, skolas absolventam, futbolistam, reģionālo projektu vadītājam būvniecības nozarē – Jānim Priedem. Žūrijas dalībnieki atzinīgi izteicās gan par pasākumā valdošo pozitīvo atmosfēru, jauniešu saliedētību, gan priekšnesumu augsto kvalitāti, oriģinalitāti un to tapšanā ieguldīto darbu.
Septīto astoto klašu priekšnesumus vērtēja skatītāji. Šajā aerobikas festivālā pirmoreiz tika ieviests tehnoloģisks jauninājums – skatītāji par to septīto astoto klašu priekšnesumu, kurš uzrunājis visvairāk, varēja nobalsot  ar savu viedtālruņu palīdzību.”

Nepadevās neviens!

“Ja mēs šodien rakstītu stāstu par Smiltenes vidusskolu, tad tajā būtu prieks par mūsu skolas brīnišķīgajiem absolventiem, gandarījums par to, ka Smiltenes vidusskolas skolēnus var atpazīt pēc labajiem mācību rezultātiem, staltās gaitas, atsperīgajiem un enerģiskajiem soļiem, jo šajā skolā ir aerobikas festivāls,” klātesošos uzrunāja skolas direktore Ilze Vergina. “Te ne viens nevar iet kā lācis! Lai taptu šie lieliskie priekšnesumi, ieguldīts gan liels darbs, gan pārciestas zināmas grūtības.
Slavenais amerikāņu riteņbraucējs Lenss Ārmstrongs ir teicis: Sāpes ir pārejošas. Tās var ilgt minūti, stundu, dienu vai gadu, bet kaut kad tās pāries, un kaut kas cits stāsies to vietā. Taču, ja tu padosies, sāpes turpināsies mūžīgi.” Šeit nepadevās neviens!”

Rezultāti

  1. – 12.klašu grupā:

1.vieta – 11.b klasei (audzinātāja – Elita Tilčika) – viņi kopīgi dosies uz “Dinamo Rīga” hokeja spēli;

2.vieta – 12. b klasei (audzinātāja – Līga Kaupe) – viņiem balvā – iespēja izmantot Valmieras peldbaseina piedāvājumus

3.vieta – 11.a klasei (audzinātāja – Lāsma Rābante) – viņi saņēma dāvanu karti 100 eiro vērtībā no SIA “VIBO”.

  1. – 8.klašu grupā:

1.vieta – 8.d klasei (audzinātāja – Dace Rudzīte) – viņi dosies uz Valmieras peldbaseinu;

2.vieta – 8.c klasei (audzinātāja – Monta Konstante) – par ieguldīto darbu saņēma diplomu un a/s “Smiltenes piens” ražoto “Piena spēku”;

3.vieta – 8.a klasei (audzinātāja – Jeļena Dombrovska) – viņi saņēma diplomu un a/s “Smiltenes piens” ražoto “Piena spēku”.

Kā vienmēr, Smiltenes aerobikas festivāla dalībniekus atbalstīja SIA “VIBO”, kas katrai klasei dāvināja kulināro pārsteigumu – lielo picu.

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes garšīgās specbalvas saņēma 9.c klase (audzinātāja – Ilva Dūmiņa), 12. a klase (audzinātāja – Ingūna Rulle) un 8.c klase (audzinātāja – Monta Konstante). Tās reizē ar sirsnīgiem sveicieniem no pārvaldes vadītājas Guntas Grigores un pateicību par atbalstu skolēnu vecākiem pasniedza Smiltenes novada Izglītības pārvaldes speciāliste metodiskajā darbā, skolas karjeras speciāliste Rita Rozīte,

Smiltenes kultūras centra specbalvas – kino apmeklējums – tika 8.d (audzinātāja – Dace Rudzīte) un 11.b klasei (audzinātāja – Elita Tilčika). Madara Mūrniece, Smiltenes kultūras centra kolektīva vārdā pasniedzot šo balvu, atzina, ka aerobikas festivāls ir viens no skatītāju gaidītākajiem pasākumiem arī Smiltenes kultūras centrā. Īpašs ar pozitīvo sacensību garu, aizrautību un izdomu.

Absolventu kausu šoreiz pasniedza iepriekšējā festivāla uzvarētāji – tagadējā “13.b klase” – viņu simpātijas izpelnījās 12.b klase, kas 10. klasē bija sadalījusies eņģelīšos un velniņos, bet vidusskolā pavadītajā laikā ar audzinātājas Līgas Kaupes palīdzību iemācījušies atrast kompromisu, pieņemt viens otru un tagad ir viens pa visiem, visi par vienu.

“Jaunieši patiešām bija ļoti centušies!” atzīst arī pasākuma organizatore, Smiltenes vidusskolas izglītības metodiķe Inga Deigele. “Prieks, ka šis pasākums iet plašumā un tajā katru gadu ienāk kaut kas jauns! Īpaša pievienotā vērtība izcilajiem priekšnesumiem bija to daudzveidība un dalībnieku krāšņie tērpi. Janvāris Smiltenes vidusskolā paiet aerobikas festivāla zīmē!”

Teksts: Baiba Vahere