2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Aerobikas festivāls “Ģeo Ģeo”

Smiltenes vidusskolā februāris iesākās ar vienu no visu laiku gaidītākajiem pasākumiem – ar Aerobikas festivālu. Saskaņā ar pasākuma šā gada vadmotīvu “Ģeo Ģeo”, ģeogrāfija šoreiz sadevās rokās ar ģeometriju un katrai klasei tika dota iespēja par ceļojuma galamērķi izvēlēties savu sapņu zemi. Astoņās stundās bija apceļota gandrīz visa zemeslode. Aizraujošajā ceļojumā iesaistot simtiem skatītāju un līdzjutēju.
Lai ceļošana jautrāka, ceļojuma aģentūras bija sarūpējušas krāšņu šovu ar dejām un piramīdām tālajā Antarktīdā, modes zemē Francijā, košajā Spānijā, šokolādes dzimtenē Meksikā, olimpisko spēļu dzimtenē Grieķijā, Brazīlijas mūža mežos, kādreizējā ASV prezidenta Baraka Obamas dzimtajās Havaju salās, Turcijas tempļos, hokeja valstī Kanādā, Sahāras tuksnesī, Argentīnā un ne tikai…

Festivālu atklāja 4. – 6.klašu skolēni. Lai arī grūti novērtēt radošumu un prieku, kurā dāsni ar skatītājiem dalījās visi pasākuma dalībnieki, žūrija šogad par labāko atzina 6.d klases priekšnesumu – ceļojumu uz hokeja dzimteni Kanādu. 2. vietu nopelnīja 5.a klase ar ceļojumu uz Vāciju un skaistajiem Bavārijas kalniem, bet trešo vietu – 6. a klase, kas devās uz šarma, elegances un modes zemi Franciju. Vislielākās skatītāju simpātijas un a/s “Smiltenes Piens” talismana kaķa Maskota specbalvu ieguva 4.c klase, kas ar savu košo priekšnesumu ļāva aizceļot uz ekstravaganto Spāniju.

4. – 6.klašu priekšnesumus vērtēja: basketbola treneris Elvis Markss, Smiltenes vidusskolas medmāsa Ginta Rudzīte, deju studijas “Kristāls” vadītāja Kristiāna Vincjuna, mūzikas skolotāja Inga Strazdiņa un Smiltenes vidusskolas 2018. gada absolvents Reinis Putrālis.
7. – 8.klašu priekšnesumus vērtēja: fitnesa trenere Ilze Lāce, Smiltenes vidusskolas medmāsa un veselības mācības skolotāja Linda Sausā, tautas deju kolektīva “Buciņi” asistente Liene Reine, mūzikas skolotāja Arta Egle un dejotāja, skolas 2016.gada absolvente Eva Kozlovska.
Žūrija, kopā ar 7. – 8. klašu skolēniem apceļojot pasaules skaistākās un neparastākās vietas, par labāko atzina 8.d klases priekšnesumu – ceļojumu uz Argentīnu. Skolēniem līdzi uz tālo Argentīnu devās arī vecāki – Smiltenes vidusskolas absolventi. Otro vietu izcīnīja 7.c klase ar ceļojumu uz Franciju, bet trešo vietu – 8.b klase, kas devās atraktīvā ceļojumā uz Turciju. Vislielākās skatītāju simpātijas šoreiz nopelnīja 8.a klases priekšnesums – ceļojums uz Sahāras tuksnesi. Savukārt a/s “Smiltenes Piens” talismans kaķis Maskots īpaši atzinīgi novērtēja skaisto un atraktīvo 7.b klases priekšnesumu.

Aerobikas festivālu 4. – 8.klašu skolēniem vadīja Smiltenes vidusskolas skolēni Sabīne Lapiņa un Kristers Purviņš.
9. – 12. klašu priekšnesumi skatītājiem, ļaujoties mūzikas, deju, kustību un ritma burvībai, pavēra iespēja nokļūt Filipīnu salās, Rumānijā, Kolumbijā, Dubaijā, Brazīlijā un Antarktīdā. Romantiski mīlasstāsti mijās ar krāšņiem karnevāliem. Ceļotāji piedzīvoja satikšanos ar mafijas bosiem, vampīriem, pingvīniem un uz mirkli jutās kā uzbraukuši visaugstākajā debesskrāpī… Sīvā cīņā uzvarēja 12.klase, nopelnot arī Smiltenes vidusskolas absolventu kausu un a/s “Smiltenes Piens” talismana kaķa Maskota simpātijas. 2. vietu izcīnīja 9.b klases ceļojums uz Rumāniju, bet trešo – 11.klases piedzīvojumiem bagātais brauciens uz Antarktīdu. Skatītāju simpātiju balvu saņēma 10.klase.
Aerobikas festivālu 9.-12.klašu grupā vadīja Smiltenes vidusskolas absolvents Olafs Putrālis, bet priekšnesumus vērtēja: deju skolotāja un jogas pasniedzēja Dana Langelfelde, vieglatlētikas trenere Sindija Grēna, deju kolektīva “Buciņi” repetitore Liene Reine, DJ Vudijs jeb Kristers Krēgers un 2019. gada absolvente Marta Deņīsova.

Aerobikas festivāls ir liels visu tajā iesaistīto skolēnu, klašu audzinātāju, skolotāju un vecāku kopdarbs.

Pasākumu organizēja Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvalde un tās koordinatore Aiga Sorokina.

Festivālā visās klašu grupās skaņu pults pavēlnieks bija skolotājs Jānis Celmiņš, bet gaismu mākslinieks – absolvents Endijs Graudiņš.

Aerobikas festivāla “Ģeo Ģeo” sponsori: z/s “Kalējiņi 1”, BrainGames, Picērija “Zebra”, SIA “Tinda C”, a/s “Smiltenes Piens”, Smiltenes kultūras centrs, SIA “Vides ainava” un SIA “Vibo”.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Evita Ūdre