2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

2019.gada starpnovadu sacensības futbolā lauku skolām “Grundzāles izaicinājums”

 Sacensību  mērķis bija popularizēt futbolu vispārizglītojošās skolās un  noskaidrot labākās skolu komandas.

   Sacensības organizēja Grundzāles pamatskola sadarbībā ar Smiltenes novada izglītības pārvaldi un LFF Vidzemes futbola centru. Sacensību galvenais tiesnesis Māris Stabiņš.

 Starpnovadu sacensībās bija aicinātas piedalīties Smiltenes, Jaunpiebalgas un Apes novada vispārizglītojošo lauku skolu komandas.

Grundzāles pamatskolas sporta laukumā  8.oktobrī sacentās  2007.gadā dzimušie  un jaunāki spēlētāji.

Spēles ilgums bija 2×8 minūtes. Pirmās spēles noslēdzās ar futbola rezultātiem. Vispirms Palsmanes futbolisti ar rezultātu 2:0  pārspēja Variņu komandu. Nākošajā spēlē Grundzāles komandai pateicoties Matīsa Kalniņa precīzajam raidījumam ar kreiso kāju izdevās pārspēt Jaunpiebalgas futbolistus ar 1:0. Kā vēlāk izrādījās šī bija spēle par zelta medaļām.

Nākošajās spēlēs sākās īsta uguņošana. Vispirms Bilska pārspēja Variņus 9:0 , tad Jaunpiebalga Palsmani 8:0. Turpmākajās spēlēs arī turpināja dominēt viena komanda kur Jaunpiebalga uzvarēja Bilsku 5:0 un Grundzāle bija pārāki par Palsmanes puišiem 4:0.

Tālāk sekoja turnīra saldais ēdiens, jo sacentās meiteņu komandas. Grundzāles 1.komandas un Variņu meiteņu spēkošanās beidzās ar bezvārtu neizšķirtu.  Savukārt Grundzāles 2.komanda piekāpās jau nosauktajām komandām ar vienādu rezultātu 0:4.

Lai noskaidrotu uzvarētājas, nācās sist pēcspēles deviņu metru sitienus. Pēc pirmajiem pieciem katras komandas sitieniem rezultāts 1:1. Rezultatīvas bija Ance Kukaine Grundzāles komandā un  Annija Hintija Mūrniece Variņu komandā. Sestajā sērijā veiksme uzsmaidīja Grundzāles komandai, jo A.Kukaine otro reizi ieraidīja bumbu vārtu  kreisajā stūrī, atnesot savai komandai uzvaru turnīrā.

Turpmākajās spēlēs zēniem uzvarētāju komandām izdevās gūt sešus vārtus. Vispirms Grundzāle pārspēja Bilsku 6:1 , tad Jaunpiebalga Variņus 6:0.  Spēlē, kurā noskaidrojās trešās vietas liktenis, pēc pirmā puslaika vadībā Palsmanes puiši, un likās, ka otrais puslaiks būs tikai formalitāte. Taču tā nedomāja Bilskas jaunie futbolisti. Viņiem izdevās vārtu starpību sadeldēt līdz minimumam un bija iespējas gūt arī trešos vārtus, taču veiksme šoreiz bija Palsmanes pusē. Pēdējā spēlē grundzāliešiem izdevās gūt septiņus bezatbildes vārtus pret Variņu komandu.

Vietu secība:

Zēni

 1. Grundzāle
 2. Jaunpiebalga
 3. Palsmane
 4. Bilska
 5.  Variņi

Meitenes

 1. Grundzāle I
 2. Variņi
 3. Grundzāle II

   Vārtu guvēji:

Zēni

Grundzāle                   18

Matīss Kalniņš             9

Aleksis Kalējs               8

Markuss Artūrs Ozols 1

Jaunpiebalga     19

Artūrs Spirģis    5

Jānis Lapiņš       5

Kristers Spirģis  5

Pēteris Lapiņš    2

Emīls Žuravļovs 1

Matīss Pogulis     1

Bilska                           12

Jānis Kevins Lūsis      5

Andris Skujiņš            3

Lukass Krīgers           3

Kevins Jansons           1

Palsmane     5

Hartmanis   3

Šalders         2

Variņi          0

Labākais vārtsargs Kristiāns Krastiņš (Variņi)

Labākais spēlētājs Aleksis Kalējs (Grundzāle)

Labākais vārtu guvējs Matīss Kalniņš  (Grundzāle)

Meitenes:

Grundzāle  4+ 2 (pēcspēles sitieni)

Ance Kukaine  4+  2( pēcspēles sitieni)

Variņi     4+1( pēcspēles sitiens)

Evelīna Ivenkova   2

 Sanija Kaņipova  1

Nellija Korule        1

 Annija Hintija Mūrniece  1 (pēcspēles sitiens)

 1. oktobrī sacentās 2004.gadā dzimušie un jaunāki spēlētāji.

Meitenēm šoreiz divas komandas Grundzāle un Jaunpiebalga. Lai meitenes dabūtu izspēlēties, tika spēlētas divas spēles. Pirmajā spēlē pārākas bija Jaunpiebalgas spēlētājas 5:0.  Otrā spēle sākās ar Jaunpiebalgas spēlētājām negaidītu Montas Melnes reidu viņu laukuma pusē un Jaunpiebalgas vārtsardze bija pirmo reizi spiesta izņemt bumbu no vārtu tīkla. Turpmākajā spēles gaitā brīnumi nenotika, un spēle beidzas ar rezultātu 4:1 par labu Jaunpiebalgai.

      Zēnu komandas vispirms sacentās divās apakšgrupās. A grupā Bilska pārspēja Blomi 5:2, Bilska – Variņus 1:0 un Blome – Variņus 4:0.  B grupā Gaujiena bija pārāki par Grundzāli 1:0  un Jaunpiebalgu 3:0.  Savukārt Grundzāles un Jaunpiebalgas spēlē pēc veiksmīga sākuma 2:0 grundzālieši nespēja nosargāt uzvaru un spēle beidzās neizšķirti 2:2. Ar to gan grundzāliešiem pietika, lai varētu turpināt cīņu par medaļām.  Cīņā par 5. vietu Variņi pārspēja Jaunpiebalgu.

Lai noskaidrotu, kuras komandas spēlēs par zeltu un kuras par bronzu, grupu pirmo vietu ieguvējas cīnījās ar otras grupas otrajām vietām. Tā Blome pārspēja Grundzāli 2:1 un Gaujiena Bilsku 7:0.  Spēlē par trešo vietu starp Bilskas un Grundzāles komandām nācās sist pēcspēles sitienus, kur  Bilska realizēja divus sitienus, bet Grundzāle vienu sitienu.

Spēlē par pirmo vietu Gaujienai izdevās pārspēt Blomes komandu 5:0.

 Vietu secība     Zēni

 1. Gaujiena
 2. Blome
 3. Bilska
 4. Grundzāle
 5. Variņi
 6. Jaunpiebalga

Vārtu guvēji

Gaujiena      16

 Emīls Jāņkalns        7

 Džeims Bukoveckis   7

 Roberts Gurovs       2

Blome                     11

Lauris Krankovskis  8

Niks Caucis              3

 Bilska  4 +2 (pēcspēles sitieni)

Adrians Roznieks   4

Aleksis Lapiņš         1 (pēcspēles sitiens)

Endijs Klards Ļebedevs 1( pēcspēles sitiens)

Grundzāle  4+1 (pēcspēles sitiens)

Renārs Kļaviņš 2

Hanna Gabriela Ziemiņa  1

Matīss Kalniņš   1+1 (pēcspēles sitiens)

Variņi          3

Jurģis Penezis  2

Aleks Ivenkovs

Jaunpiebalga    5

Kristaps Spirģis  3

Kristers Ozols    2

Labākais spēlētējs Džeims Bukoveckis Gaujiena

Labākais vārtu guvējs  Lauris Krankovskis   Blome

Labākais vārtsargs   Rinalds Budevičs   Bilska

Meitenes

 1. Jaunpiebalga
 2. Grundzāle

Vārtu guvēji

Jaunpiebalga       9

Vendija Traupele   5

Veronika Stūriška  4

Grundzāle 1

Monta Melne         1

Galvenais tiesnesis Māris Stabiņš