2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ekoskolas aktivitātes

Šajā mācību gadā Smiltenes vidusskolā citādāk notiek arī Ekoskolas pasākumi. Skolēni strādā mājās. Attālināto mācību laikā EKO aktivitātes tiek iekļautas mācību saturā.

“Mūsu šā gada vadmotīvs “Skolas vide un apkārtne”,” informē Vija Sokolova, ekoskolu koordinatore Smiltenes vidusskolā. “Rudenī, kamēr skolēni mācījās klātienē, devām viņiem iespēju darboties laukā, pie skolas. Pēc tam sadarbībā ar “URDA” iesaistījāmies vides izglītības akcijā, skolēni tās ietvaros pētīja likumsakarības un eksperimentēja (lēja sveces, pētīja ūdeni u.c.).  Priecājamies, ka EKO skolas aktivitātes labi iekļaujas kompetenču pieejā balstītā izglītībā.

Piedalījāmies bateriju vākšanas akcijā, bet no makulatūras nodošanas šogad dēļ “Covid 19” nācās atteikties.”

7.klašu skolēni saņēma sertifikātu par aktīvu piedalīšanos ENO – globālo skolu tīklā ilgtspējīgai attīstībai. Viņus ENO aktivitātēs iesaistīja skolotāja Inga Zariņa. Skolēnu pētījumi pavērs iespēju starptautiskā mērogā salīdzināt klimata izmaiņas gan pēdējo piecu gadu laikā, gan ilgākā laika periodā.

9.-12.klašu skolēni piedalījās projektā “Piešķir lietai otru elpu,” kuras laikā dažādiem, jau reiz lietotiem priekšmetiem dāvāja otru mūžu.

Ekoskolas aktivitātēs  jau  no sākumskolas aktīvi iesaistās arī Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvaldes prezidents Kārlis Sīmanis. “Pamatskolā regulāri atbalstīju makulatūras vākšanas akciju. Vairākkārt esmu piedalījies arī Ekoskolu forumos, kas pavēruši iespēju uzzināt daudz jauna un satikt domubiedrus no citām skolām,” atzīst Kārlis.  “Dažādas vides aizsardzības akcijas un pasākumi pret klimata izmaiņām ir svarīgi. Mums ir jādomā  par to, kādā vidē pēc desmit divdesmit gadiem dzīvosim paši un mūsu bērni.”

Teksts Baiba Vahere

Paldies video tapšanā Alises Geidāne ģimenei!