2023. gada 2. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Svētki par godu skaitlim Pī

14.martā, kad matemātiķi, programmētāji un citi, ar informāciju saistīto jomu speciālisti atzīmēs skaitļa π (pī) dienu, skolēni baudīs pavasara brīvlaiku. Tāpēc Smiltenes vidusskolas astoto klašu skolēni skaitļa π (pī) svētkus svinēja 7.martā. Gāja jautri un interesanti. Svētkus vadīja matemātikas skolotāja Monta Konstante.

Gatavošanās pasākumam notika vairākas dienas. Vispirms skolēni cepa “pī – rāgus” ar grieķu burta π (pī) attēliem vai pirmajiem šī skaitļa cipariem.
Saskaņā ar amerikāņu datumu pierakstīšanas tradīcijām 14.martu raksta – 3.14 – tie arī ir skaitļa π (pī) pirmie trīs cipari. Svētku pirmsākumi meklējami 1987. gadā, kad Sanfrancisko fiziķis Larry Shaw pamanīja minēto likumsakarību.
Citās pasaules valstīs skaitļa π (pī) svētkos saka slavinošas, minētajam skaitlim veltītas runas. Smiltenes vidusskolas astoto klašu skolēni matemātikas stundās rādīja prezentācijas par skaitli π (pī).
Svētku dienā notika erudīcijas konkurss, kurā savstarpēji sacentās trīs astoto klašu komandas. Uzvarēja 8. c klase. Otrā un trešā vieta ar vienādu punktu tika abām paralēlklašu komandām.
Visi par piedalīšanos saņēma pārsteiguma balvas un svētku noslēgumā noskatījās filmu par skaitli π (pī).
Smiltenes vidusskola piedāvā apgūt vispārējo vidējo izglītību ar padziļinātu matemātikas, dabaszinību, tehnisko zināšanu un programmēšanas apguvi. Tāpēc arī jau visi astoto klašu skolēni zina, kas ir skaitlis π (pī) un kā tas garšo.
Paldies visiem, kuri atbalstīja skaitļa π (pī) svētku tapšanu un īstenošanu!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Elīna Kubuliņa – Vilne