2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

100 dienas Smiltenes vidusskolā!

Smiltenes vidusskolas pirmo klašu skolēni 15.februārī, godam izturot Pavasara rūķītes uzliktos pārbaudījumus, saņēma medaļas, kas apliecina, ka viņi savās pirmajās 100 dienās skolā ir sadraudzējušies ar klasesbiedriem, apguvuši latviešu valodu, dabaszinības. Un arī matemātiku, lai var veikalā nopirkt našķus. Pirmklasnieki prot skaisti dziedāt, dejot, sportot un priecāties par pārsteigumiem, ko atnes katra jauna skolas diena.

Daži atzina, ka viņiem visjautrāk ejot ar rēķināšanu. Vairāki teica, ka viņu mīļākais mācību priekšmets ir latviešu valoda. Kādam skolā mazliet pietrūkst tas, ka tajā vairs nevar gulēt pusdienlaiku, bet citi gluži pretēji – ir laimīgi, ka tā vairs nav!
Taču visvisvairāk bērniem skolā patīk tas, ka tajā gaida daudz draugu, ar kuriem var kopā spēlēties, mācīties un arī braukt ekskursijās.
Kopā ar pirmklasniekiem viņiem tik īpašajā brīdī bija arī viņu mīļās bērnudārza audzinātājas.

Tik daudz enerģijas, ka pietiktu visai pasaulei!

“28 pirmklasnieki – tas patiešām nav joks, bet liels izaicinājums,” smaida 1. a klases audzinātāja Antra Alksne, kura, skatoties, kā viņas bērni iet rotaļās kopā ar Pavasara rūķīti, atzīst: “Šodien mums visiem ir svētki! Pirmās 100 dienas skolā vienmēr ir pašas grūtākās. Taču, atskatoties uz šo laiku, jāsaka, ka ir gājis labi. Bērni – gudri, atvērti jaunām zināšanām un prot ieklausīties tajā, ko saka skolotāji.
Pirmo klašu audzinātājai jābūt kā mammai, kurai savu reizi jāprot paņemt kādu azotē un samīļot, kādam jāpalīdz sasiet kurpju aukliņas vai degunu noslaucīt,” uzskata skolotāja Alksne, saviem un arī visiem pārējiem pirmklasniekiem novēlot, lai viņu acīs nekad nepazūd dzirkstelīte un vēlme uzzināt ko jaunu. Īpaši tad, kad mācīties kļūst aizvien grūtāk…
“Kā lai nepriecājas? – Visapkārt tāda līksmība,” atzīst arī 1.b klases audzinātāja Baiba Dreimane. “Kā viņas klasei pagājušas mūsu pirmās 100 dienas skolā? – Dažādi. Prieks mijies ar bēdām. Bērni ir ļoti kustīgi un jautri! Kopumā jau viss ir labi.” Skolotāja Dreimane par lielāko pirmo klašu audzinātāja izaicinājumu uzskata – saliedēt kolektīvu. “Lai starp bērniem izveidotos labas savstarpējās attiecības, lai viņi iemācās rēķināties vienam ar otru! Novēlu viņiem visiem būt čakliem mācībās, daudz lasīt, būt saticīgiem un draudzīgiem!”
Kā atzina 1.c klases audzinātāja Anita Žeļezkina: “Viņos ir tik daudz enerģijas, ka pietiktu visai pasaulei!” Kādus skolotāja redz savus pirmajās 100 skolas dienās iepazītos pirmklasniekus? –
“Aktīvus, zinošus un gudrus! Esam kļuvuši kā liela un skaista ģimene. Visiem šīs skolas pirmo klašu skolēniem no sirds novēlu arī turpmāk būt tikpat enerģiskiem, radošiem un aizrautīgiem kā līdz šim!”

Lielisks sākums

“Simtā diena skolā – tas patiešām ir lielisks sākums ikvienam no mums,” pirmklasniekus, viņu audzinātājas un vecākus uzrunāja Smiltenes vidusskolas direktores vietniece skolas ēkā Rīgas ielā 16 c Inese Raiskuma. “Šie pirmie mēneši aizritējuši vienā steigā. Katra diena nesusi kaut ko jaunu… Pavasara rūķīte man jautāja: “Kā tas tā var būt, ka viņi izaug lieli un 12.klasē jau prot visu?” – Tas notiek mūsu acu priekšā! Gluži kā upe, kura pa ceļam paņemot sev līdzi mazos strautiņus, cēla, liela un skaista ieplūst jūrā. Novēlu, lai arī jūs būtu kā upe, kas vienmēr traucas uz jūru, kur to gudrību ir vēl vairāk!”
Saņēmuši pirmklasnieku medaļas, bērni kopā ar Pavasara rūķīti gāja rotaļās un mielojās ar skolas direktores Ilzes Verginas sūtītajiem svētku kliņģeriem.
Arī Pavasara rūķīte mājās atgriezās laimīga. Kad bērniem pirmās simts dienas skolā aiz muguras, drīz gaidāms pavasaris! Viņa ir tā, kura pačukst pumpuriem, kad var sākt zaļot…

Teksts: Baiba Vahere