2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

1.semestris Variņu pamatskolā

Adaptācijas diena

4.septembrī notika adaptācijas diena, kurā skolēni tika sadalīti komandās un skolotāji bija sagatavojuši dažādus atjautības uzdevumus. Šajā dienā notika arī ugunsdrošības apmācības.

Kanisterapijas suņi

14.septembrī Variņu pamatskolā bija ieradušies neparasti viesi.Tie bija 2 milzīgi ņūfaundlendiešu šķirnes suņi-Dūda un Zum Zum ar savu saimnieci, Palsmanes internātpamatskolas mūzikas skolotāju,Sandru Siliņu.
Kā pastāstīja saimniece,šie ir glābējsuņi uz ūdeņiem,Latvijas čempiones,kanisterapijas suņi.Agrāk un arī tagad abas suņu meitenes palīdz slimiem cilvēkiem.Skolotājas Sandras Siliņas aprūpē abi sunīši nonāca jau senioru vecumā.Kā teikt,pavada savas vecumdienas atpūšoties no saspringtā darba cēliena.
Dūda un Zum Zum ir biežas viešņas veco ļaužu pansionātos,bērnunamos,skolās.Viņu saimniece iepriecinu cilvēkus ar dziesmām,bet sunītes ar savu klātbūtni.Arī šoreiz mīļošanās neizpalika.Var tikai apbrīnot suņu labestību,mieru un pacietību! Bērni abas bužināja bez mitas.
Bet interesantākais vēl tikai sekoja! Dūda un Zum Zum ir ne tikai lieliskas terapeites,bet,izrādās,arī veiklas triku meistares.Paraugdemonstrējumi bija vienkārši fantastiski! Gaidīsim nākamo tikšanos!

Rudens ekskursija

Variņu pamatskolas audzēkņi 2018.gada 26. septembrī devās ekskursijā , viens no interesantākajiem objektiem, kuru apmeklējām, bija izklaides parks ‘’ Avārijas brigāde’’. Parks piedāvā plašu izklaides programmu dažāda vecuma bērniem. Ekskursijā devās gan paši mazākie, gan vecāko klašu bērni. Mums par tradīciju jau kļuvusi vecāku līdzdalība jebkurā skolas pasākumā. Arī šoreiz mazāko klašu bērniem līdzi bija vecāki.
Ar aizrautību iepazinām aizvēsturisko pasauli, apskatot pļavā un mežā izvietotos dinozaurus. To lielums un kustības pārsteidza jebkuru ekskursantu. Mēs izbaudījām daudzveidīgo atrakciju klāstu- ‘’Avārijas brigādes’’ pilsētiņu, virvju trasi, velokartu trasi, karuseļus, katamarānus, autodromu, radošās darbnīcas. Tā kā laiks bija rudenīgs, ūdens atrakcijas bija slēgtas.
Atgriežoies mājās, jūtāmies noguruši, mazliet piekusuši, taču apmierināti.

Miķeļdiena
Katru rudeni Variņu pamatskolā ir tradīcija svinēt Miķeļdienu. Galvenais notikums ir Miķeļdienas tirdziņš, kas šogad notika 1. oktobrī. Skolēni šim pasākumam gatavojas jau vasarā un rudenī, vācot dārza un mežā veltes. Pirms tirdziņa tiek cepti dažādi kārumi , gatavotas interesantas lietas, lai ar to visu varētu tirgoties. Skolēni kopā ar vecākiem izbauda tirgus gaisotni un iepazīst latviešu tautas tradīcijas.

Mūsu labais darbs, gaidot Latvijas 100. dzimšanas dienu.

Mūsu mežu bagātība ir dzīvnieki. Pavisam maz mūsu mežos ir palikušas mežacūkas. Īpaši ziemā, mežacūkām ir grūti atrast barību. Mēs zinām, ka mežacūkām liels kārums ir zīles, tāpēc atsaucāmies Variņu pagasta medību kolektīva vadītāja Ingara Valtera uzaicinājumam salasīt zīles. 2.un 3.klases skolēni kopā ar audzinātāju Īru Balodi divās dienās salasīja 135 kilogramus zīļu. Visiem bija jautri kopā paveikt šo darbiņu, bija liels prieks par padarīto. . Mūsu veikumu atzinīgi novērtēja arī pagasta pārvaldnieks un medību kolektīva biedrs Uldis Birkenšteins.

Skolas apkārtnes sakopšana

Lāčplēša kauss
Variņu pamatskola turpina skolas tradīciju Lācplēša kausa izcīņā. Lāčplēša kauss 5.-9.klase. Mazais Lāčplēsis 1.-4.klase. Meitenes cīnās savā starpā pa klašu grupām un zēni- savā. Sportisti sacentās septiņos sporta uzdevumos, kuros bija nepieciešamas visas galvenās fiziskās īpašības- veiklība, lokanība, ātrums, spēks un izturība. Bez veiksmes arī neiztikt. Lācplēša kauss: 1.vieta- Sanija Reičela Feldmane, 2.vieta- Undīne Kaņipova, 3.vieta- Rūta Karlīna Bakaisa; 1.vieta- Kristians Leimanis, 2.vieta- Rodrigo Ķikulis, 3.vieta- Mareks Tupmacis. Mazais Lāčplēsis: 1.vieta- Eimija Muižniece, 2.vieta- Daniela Vītiņa, 3.vieta- Ennija Koriņeva; 1.vieta- Kristers Ozols, 2.vieta- Aldis Ābeltiņš, 3.vieta- Maikls Petrovs.

Latvijas simtgade

Ir piedzīvoti un izdzīvoti skaisti svētki, vēsturisks notikums – mūsu valsts Latvijas 100. dzimšanas diena!
Variņu pamatskolā novembra mēnesis pagāja Latvijas simtgades un patriotisma gaisotnē. Skolas telpas rotāja svētku noformējums.
16. novembrī skolas foajē notika pasākums ‘’Mana Latvija’’ par godu Latvijas 100 gadadienai. Pasākumu atklāja ar svētku līniju, svētku pasākumā skolēni uzstājās ar dzejas priekšnesumiem un direktore ar uzrunu, pēc kā tika apēsta svētku kūka. Otrajā daļā skolēniem un viņu vecākiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par Latviju spēlē ‘’Mana Latvija’’, kurai uzdevumus bija sagatavojušas skolotājas. Pēc pasākuma skolēni, skolotāji un vecāki baudīja svētku pusdienas.

Ziemassvētku mēnesis

Decembra mēnesis skolā ir spraigs. Ir daudz darāmā mācību darbā, lai gūtu labus rezultātus, beidzot 1. mācību semestri.
Gatavojoties Ziemassvētkiem ,tiek rotāta skola un klašu telpas. Šogad skolas un klašu rotāšanas tēma ir Ziemassvētku zvani, kas rotā skolas logus un klašu durvis. Skolēni gatavo vēl citus dažādus telpu rotājumus, apsveikumus vecākiem un klasesbiedriem.
Kā jau ierasts, 13. decembrī skolā notiks Ziemassvētku radošās darbnīcas, kurās skolēni kopā ar vecākiem gatavos Ziemassvētku apsveikumus un rotājumus, piedalīsies kūku un piparkūku cepšanā.
Skolēni gatavo Ziemassvētku priekšnesumus. Šajos Ziemassvētkos visi skolēni piedalīsies kopuzvedumā „ Kaķīša dzirnavas” pēc. K. Skalbes pasakas motīviem.
Katru pirmdienu tiek aizdegta Adventes svecīte. Aizdedzot Adventes sveci, skolas direktore T. Kalniņa nolasīja I.Reinsones dzejoli:

Kaut svētki jāgaida vēl brīdi,
Balts prieks ir savu ceļu sācis.
Lai satiktos, lai sasildītos,
Nevajag spožumu košu.
Cilvēkam cilvēks ir vajadzīgs ļoti
Un savas mīļās mājas,
Kur balta gaisma to ik brīdi gaida.
Tu tikai atnāc…

Novēlam visiem gaišus un labestības pilnus Ziemassvētkus!